Parafialna Sztafeta – “O CHLEBIE I WODZIE”

W tym roku podczas Wielkiego Postu serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w praktyce duchowej postu o chlebie i wodzie. Wierzymy, że modlitwa i post są niezwykle skuteczną ochroną dla każdego chrześcijanina. Dobrowolne zrezygnowanie z posiłków w ciągu dnia na rzecz postu o chlebie i wodzie przynosi obfite duchowe owoce. Słowa Jezusa są tu jasne: „Ten zaś rodzaj złych duchów wyrzuca się tylko modlitwą i postem” (Ewangelia Mateusza 17, 21). W kontekście tego zdania widzimy uzdrowienie człowieka opętanego przez złego ducha. Modlitwa i post stanowią skuteczne narzędzia, aby otrzymać od Boga łaskę wolności, uzdrowienia i ukojenia.

Pragniemy modlić się szczególnie o nawrócenie i powrót do sakramentalnego życia dla naszych współwyznawców, którzy z różnych powodów oddalili się od udziału w Eucharystii i praktykowania wiary. Włączamy w tę modlitwę także prośbę o pokój na Ukrainie i zakończenie wojny, a także nasze osobiste intencje.

Każdy, kto czuje ważność tych intencji, jest serdecznie zaproszony do wybrania jednego dnia Wielkiego Postu, wpisania się na listę i podjęcia się tego ćwiczenia w ramach naszej parafialnej wspólnoty.

Zachęcamy do wyboru dnia, na który jeszcze nikt się nie zapisał, a w przypadku zapełnienia listy, możliwe jest dopisanie się w dowolny inny wybrany przez siebie dzień. Ważne jest, aby post o chlebie i wodzie trwał w naszej parafialnej wspólnocie w miarę możliwości nieprzerwanie przez cały okres Wielkiego Postu.

You are currently viewing Parafialna Sztafeta – “O CHLEBIE I WODZIE”