29 października 2023 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE – XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 • Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Seminaryjną – modlitwą i ofiarą wspieramy nasze Kieleckie Seminarium, a ofiary przeznaczone są właśnie na Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach.
 • W poniedziałek 30 października różaniec o godz. 30 za wszystkich zmarłych.
 • We wtorek 31 października będzie tzw.: „NOC ŚWIĘTYCH” (inf. na stronie www) – Msza św. o godz. 17.00, następnie wniesienie relikwii świętych i błogosławionych oraz adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa, następnie procesja na cmentarz pińczowski. O godz. 19.00 spotkanie trzech parafii na cmentarzu i modlitwa za zmarłych z błogosławieństwem. Zapraszamy wszystkich – dzieci z rodzicami, młodzież oraz dorosłych.
 • W środę 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze w naszej parafii jak w niedzielę, nie będzie tylko tej Mszy św. o godz. 11.30. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia w Eucharystii w kościele lub na cmentarzu. Na cmentarzu pińczowskim procesja modlitewna rozpocznie się o godz. 11.30, a Msza św. ok. godz. 12.00. Od 1 do 8 listopada (tzn. przez oktawę tej uroczystości) można uzyskać codziennie odpust zupełny lub cząstkowy – pod zwykłymi warunkami tj. spowiedź, lub stan łaski uświęcającej, udział we Mszy św., Komunia św., wolność od grzechu, modlitwa w int. Ojca św. – można ofiarować te odpusty za zmarłych.
 • W czwartek 2 listopada Dzień Zaduszny – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze św. o godz. 6.30, 9.00 i 17.00 Po Mszy św. o godz. 9.00 – procesja modlitewna za zmarłych wokół kościoła.
 • W piątek – pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o 6.30 i 17.00. Spowiedź święta od godz. 16.00 w piątek – zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Pierwsza sobota miesiąca – różaniec o godz. 16.30
 • W niedzielę 5 XI Msza św. o godz. 7.30 za zmarłych wypominanych.
 • W zakrystii można zgłaszać zmarłych na wypominki. W listopadzie przez cztery niedziele będzie Msza św. za z zmarłych wypominanych.
 • Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary, jakie składacie na potrzeby parafii i prac przy kościele.
 • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej! Proszę zapoznać się
  z intencjami mszalnymi w gablocie przy kościele, oraz na stronie internetowej naszej parafii w przypadku pomyłki prosimy o zgłoszenie przed Mszą świętą
  w zakrystii.

  

SOLENIZANTOM I JUBILATOM SKŁADAMY

NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA,

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREGO TYGODNIA!