Zapraszamy do dzielenia się Wielkopostną Jałmużną: Zbiórka żywności w naszej parafii

Czas Wielkiego Postu to okres nawrócenia, refleksji i miłosierdzia. W tym szczególnym czasie chcielibyśmy zachęcić wszystkich Parafian do włączenia się w naszą zbiórkę żywności dla osób najbardziej potrzebujących.

Wielki Post to nie tylko czas powstrzymania się od pokarmów i wyrzeczeń, ale przede wszystkim okres refleksji nad naszymi działaniami i podejmowania konkretnych kroków w kierunku miłości bliźniego. Jest to czas, aby przypomnieć sobie słowa Pana Jezusa z Ewangelii wg św. Mateusza: “Cokolwiek uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40). To wezwanie do niesienia pomocy tym, którzy jej najbardziej potrzebują.

Dlatego serdecznie zachęcamy wszystkich parafian do przynoszenia żywności, suchych produktów spożywczych, czy konserw, które mogą być pomocne dla osób potrzebujących wsparcia. Każda zebrana paczka będzie krokiem w kierunku budowania lepszego, bardziej wspierającego społeczeństwa.

Przekazując pomoc tym, którzy jej potrzebują, uczestniczymy w dziele miłosierdzia, które jest esencją naszej wiary. Podczas Wielkiego Postu, gdy starannie przemyślimy nasze życie i dokonamy nawrócenia, niech nasze czyny potwierdzą nasze słowa i pokażą naszą gotowość do kroczenia drogą miłości i współczucia.

Zbiórka żywności będzie prowadzona w naszej parafii przez cały okres Wielkiego Postu. Serdecznie zachęcamy do włączenia się i dzielenia się tym, co mamy, z tymi, którzy potrzebują wsparcia.

Niech nasze działania w tym czasie Wielkiego Postu będą świadectwem naszej wiary i miłości bliźniego, która jest centralnym punktem nauki Chrystusa.

Żywność można składać do kosza wystawionego w nawie po lewej stronie od prezbiterium w kościele parafialnym.

You are currently viewing Zapraszamy do dzielenia się Wielkopostną Jałmużną: Zbiórka żywności w naszej parafii