11 lutego 2024 r. OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VI Niedziela Zwykła

 • Dziś rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwość polską racją stanu”. Zachęcamy wszystkich do codziennej troski o trzeźwość w swoich rodzinach. Ważne jest, aby na nowo odkryć wartość okresowych lub stałych przyrzeczeń abstynenckich i dać świadectwo poprzez wpisanie tej decyzji do Parafialnej Księgi Trzeźwości.
 • W środę 14 lutego rozpoczynamy Wielki Post Środą Popielcową; Msze święte o godz. 6.30, 9.00, 17.00. Ofiara jaką złożymy na tacę – nasza jałmużna wielkopostna – będzie przeznaczona na potrzeby w krajach ogarniętych wojną, terroryzmem, zapomnieniem i rasową pogardą.
 • Szymon zaprasza do podjęcia w Wielkim Poście – „Parafialnej Sztafety
  – O Chlebie i Wodzie”
  – można zapisać się na listę w zakrystii.
 • W piątek Droga Krzyżowa: o godz. 15.30 dla dzieci, o godz. 16.30 dla wszystkich, o 17.00 Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 • Nabożeństwo Gorzkie Żale – w niedziele Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 17.00
 • W przyszłą niedzielę ofiara zebrana na tacę na Mszach świętych przeznaczona będzie na wykonanie bram do ogrodzenia i tablicę rozdzielczą w zakrystii.
 • W poniedziałek ks. Szymon wraz z dziećmi z naszej parafii wyjeżdża na „Ferie z Bogiem – Z Wiarą Tworzymy Historię” – szkołę narciarską. Łącznie wyjeżdża grupa 65 dzieci. Polecajmy ich naszej modlitwie, niech ten czas będzie dla nich bezpiecznym wypoczynkiem, a także ubogaceniem duchowym.
 • W parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Pińczowie od Pierwszej Niedzieli Wielkiego Postu będzie organizowany kurs przedmałżeński dla wszystkich zainteresowanych osób z całego dekanatu. Pierwsze spotkanie po Mszy św.
  o godz. 17.00.
 • W Piątą Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy Rekolekcje.
 • W sobotę o godz. 16.30 Różaniec.
 • W piątek o godz. 17.00 Msza św. za rodziny.
 • Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary, jakie składacie na potrzeby parafii i prac przy kościele.
 • Zachęcamy do nabywania i lektury prasy katolickiej! Proszę zapoznać się z intencjami mszalnymi w gablocie przy kościele, oraz na stronie internetowej naszej parafii w przypadku pomyłki prosimy o zgłoszenie przed Mszą świętą w zakrystii.

 

  

SOLENIZANTOM I JUBILATOM SKŁADAMY

NAJSERDECZNIEJSZE ŻYCZENIA,

WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREGO TYGODNIA!