Uroczysta inwestytura ministrantów wzbogaca naszą parafię.

W niedzielne przedpołudnie, w zimowej już aurze, nasza parafia zgromadziła się na Mszy św. o godz. 10.15, by świętować wyjątkową uroczystość inwestytury dwóch nowych ministrantów. Wspólnota, odnotowała niezwykłe wydarzenie – do grona służby liturgicznej dołączyli młodzi parafianie.

Nasza parafia jest miejscem wielkiego ducha wspólnotowego. Skromne grono ministrantów ma wyjątkowe znaczenie dla celebracji liturgicznych. Dlatego też moment, w którym dwóch kandydatów zostało włączonych do tego szczególnego grona, wypełnił serca wiernych radością i dumą.

Przez ostatnie tygodnie młodzi Ministranci poświęcili wiele trudu i sił w przygotowanie do tego wydarzenia. Ich zaangażowanie i oddanie sprawiły, że uroczystość inwestytury nabrała wyjątkowego charakteru.

Wszyscy zgromadzeni wierni śledzili uroczystość z radością i uśmiechami na twarzach, gdy młodzi ministranci przystępowali do ołtarza, aby przyjąć swoje komże. Moment ten był nie tylko symbolicznym i oznaczał przekazanie odpowiedzialności, ale także był wyrazem zaufania społeczności do nowych członków służby liturgicznej.

Niezapomniany moment uświetniła również nowo powstała schola dziecięca. Wokaliści, ubrani w piękne szaty liturgiczne, śpiewali pieśni, które wypełniały nawę kościoła. Dzieci nie tylko śpiewem, ale także wprowadziły gesty, które dodawały dodatkowego wymiaru do ich interpretacji. To wyjątkowe połączenie dźwięków i ruchu sprawiło, że uroczystość była niezapomniana dla wszystkich obecnych.

W atmosferze radości, dumy i wspólnoty, ks. Proboszcz  podkreślał, jak ważne jest zaangażowanie młodych w życie liturgiczne parafii. Uroczystość inwestytury dwóch nowych ministrantów stanie się z pewnością jednym z kamieni milowych w rozwoju naszej małej grupy Służby Liturgicznej Ołtarza,

Nowym Ministrantom składamy serdeczne życzenia opieki Bożej Opatrzności! Króluj nam Chryste! Zawsze i wszędzie!

 

 

You are currently viewing Uroczysta inwestytura ministrantów wzbogaca naszą parafię.