Nasi Ministranci na XXIII Diecezjalnym Dniu Ministranta w Busku Zdroju

W sobotę 30 września przedstawiciele ministrantów z naszej parafii udali się na XXIII Dzień Ministranta, który w tym roku odbywał się w p.w. Św. Brata Alberta w Busku Zdroju. Spotkanie rozpoczęło się katechezą przeprowadzoną przez ks. Ireneusza Kamińskiego, wikariusza parafii Grobu Bożego w Miechowie. Następnie była sprawowana Msza Święta pod przewodnictwem arcybiskupa Henryka Jagodzińskiego,Nuncjusza Apostolskiego w Ghanie, który w homilii dał świadectwo, że sam był ministrantem i zachęcał ministrantów, aby zachowali serca szlachetne i dobre.

Po zakończonej Eucharystii ks. biskup wręczył puchary za minioną rozgrywkę Ministranckiej Ligi Piłkarskiej o Puchar J.E. Ks. bpa Jana Piotrowskiego, ufamy, że i nasi ministranci w przyszłości będą mogli stanąć na podium. W 23. Dniu Ministranta wzięło udział blisko 1000 (!) ministrantów z całej diecezji kieleckiej. Kolejny DDM odbędzie się 21 września w Miechowie.

Dziękujemy wszystkim ministrantom z naszej parafii, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu.

You are currently viewing Nasi Ministranci na XXIII Diecezjalnym Dniu Ministranta w Busku Zdroju
DCIM100GOPROGOPR9913.JPG